Ивелин Попов вече е в историята на Левски

• 23 август, 2022
  • Спорт

Първата игра на футболиста за Левски му предопредели място в историята на отбора. Ивелин влезе в играта след почивката при победата с Хебър – 4:0 и стана юношата с най-късен дебют за синия отбор. На 17-годишна възраст Попето избяга от „Герена” поради скандал през 2004-та година, за да се реализира във Фейенорд. След един сезон в Нидерландия, той се завърна обратно в нашата страна, но в екип на Литекс.

До този момент в този отбор никой един от играчите, не е правил дебют със синя фланелка на неговата възраст – 34 години. Срещу Хебър той се отчете с асистенция за гола на Георги Миланов.

Той е част и от историята на Кубан – като един от първите голмайстори на отбора в евротурнирите. През 2013 г. заби две попадения в дебютното участие на Краснодар в Европа с победа от 2:0 срещу Мъдъруел, а фланелката му от същия мач, разписана от него и до ден днешен стои в Музея на УЕФА в Нион.