С идването на лятото много хора избират екзотични и отдалечени дестинации, за да излязат от зоната си на комфорт. Всяка държава има своите особености и е много важно да се информирате за дестинацията преди пътуване, за да не си развалим почивката. На някои места предметите и дрехите, които обикновено носим, са напълно забранени, дори се смятат за престъпление.
Предмети и облекло, забранени в някои страни
Във Франция носенето, вносът или износът на фалшиви стоки е сериозно престъпление, което се наказва с глоби или дори лишаване от свобода. Френските власти извършват задълбочени проверки на летищата, като конфискуват фалшификати и наказват онези, които се опитват да ги внесат в страната. Тази борба с фалшифицирането е толкова строга, че се проверява дори багажът на транзитните пътници.
В Сингапур вносът и консумацията на дъвки са забранени от 1992 г. В Шотландия многофункционалните ножове са строго забранени на летищата и тези, които се опитат да ги внесат, могат да бъдат арестувани. В Барбадос е забранено носенето на камуфлажно облекло. Могат да го носят само военните. Всеки такъв артикул може да бъде конфискуван, а лицето може да бъде глобено.
В Малайзия носенето на жълти дрехи е забранено поради връзката им с политическата опозиция. Песента на Луис Фонси „Despacito“ също е забранена, тъй като се смята, че противоречи на ислямските ценности. В Тайланд пушачите имат право да внасят само една кутия цигари на човек. Превишаването на тази граница може да доведе до глоби или дори задържане, ако глобата не бъде платена.
В Шри Ланка е изключително важно да се зачитат местните обичаи, особено по отношение на татуировките и религиозните символи. Показването на татуировки с религиозни изображения или фотографирането на будистки символи може да бъде обидно и дори да доведе до арест на посетителя.
В Испания, от 2005 година са забранени шоколадовите цигари, заради закона, за борба с тютюнопушенето.
Финландия също поддържа строга политика срещу тютюнопушенето от десетилетия. Там все още е възможно да се купят шоколадови цигари. Въпреки това, както всичко в тази скандинавска страна, те са скъпи. Кутия шоколадови цигари може да струва до 6 евро.
Източник :La Razon